Menu Zavřeno

Quattro - cvičení pro carving

Cvičení quattro je cvičení, při kterém je zcela eliminován vertikální pohyb. Quattro nám pomáhá zlepšit práci dolních končetin, hlavně správné hranění oběma lyžemi. Cvičení probíhá tak, že uchopíme hole hroty vzhůru. Ruce máme jako v základním sjezdovém postoji, jen hole nesměřují dolů, ale nahoru. Stejně, jako při cvičení hole jako svíce. Poté se snížíme do sníženého postoje a upažíme. Mírně vytočíme zápěstí tak, aby hroty holí byly v kontaktu se sněhem. Ve sníženém postoji se rozjedeme a snažíme se celou dobu držet obě hole v kontaktu se sněhem. Naším cílem jsou řezané, carvingové oblouky.

Díky sníženému těžišti a fixované horní polovině těla, můžeme hranit pouze koleny. A to je náš cíl, zaměřit se na to, aby zvládli správně hranění obou lyži a tedy i správnou práci kolen a případně boků. Vedlejším důsledkem tohoto cvičení je, že díky fixaci horní poloviny těla holemi ke sněhu, máme neustále osu ramen shodnou se sklonem svahu, co ž je ideální.

Cvičení quattro patří mezi základní kameny výuky carvingu. Volíme ji především na mírných svazích, abychom se mohli plně soustředit na průběh cvičení. Pokud zvolíme náročný terén, cvičení nejspíš nebudeme provádět správně.