Menu Zavřeno

Freeride kempy a kurzy

Výuka freeride v rakousku Krippenstein dachstein

Freeride

Freeride je jízda volným terénem, pokud možno s využitím prachového sněhu. Freerideři jezdí jakýkoliv zajímavý terén, v lesích a na různě zvlněných zasněžených pláních, ti zkušenější si pak troufnou i na sjezd z vrcholku hory, skalní žleby a další parády…

pojďte zažít neopakovatelnou atmosféru, adrenalinem nabitých kurzů…

freeride kurz saalbach hinterglemm

Freeride camp
Gudauri

Gudauri v Gruzii se v únoru a březnu stává Mekkou Freeridu a skialpinismu. Až neuvěřitelné množství prašanu Tě čeká pár hodin od Prahy.

Kurzy telemarku Rakousko Kaprun a Mölltal

Freeride kurz
Kaprun

Tak trochu kurz, a tak trochu hodně lyžování v jarním prašanu, to je freeride kurz na Ledovci Kaprun. Čtyři dny v prašanu na plné pecky!

Freride kurz v Rakousku Kaprun

Freeride kurz Krippenstein

Krippenstein je od prahy sotva čtyři hodinky jízdy, masiv Dachsteinu nabízí nemnoho sjezdovek, ale freeridové vyžití je téměř nekonečné!

instruktorka Lyžování Twigy carving, telemark freeride

Girlie freeride kemp Kaprun

Nabušený freeride kemp na Kaprunu, navíc v pohodě holčičí party. Hromada prašanu, skoro nekonečné freeride zóny!

Výuka freeride v rakousku Krippenstein dachstein

Freeride kurz Saalbach Hinterglem

Minulou sezónu tu napadalo 6 metrů prašanu… a jindy ho není taky málo neuvěřitelný výběr terénu bez rizika ledovcových trhlin!

Výuka freeride

Používá se při něm speciálních lyží, které jsou širší než klasické. Při jízdě mimo sjezdovku se také používá odlišná technika jízdy, přičemž se třeba brát v potaz, že během sjezdu se kvalita a druh sněhu může výrazně měnit.

Na našich kurzech a kempech vás naučíme vše podstatné k tomu, abyste se sami mohli vydat za vašim dobrodružstvím. Po zvládnutí techniky a základů nauky o sněhu a lavinách si budete moci vychutnat opravdu nespoutanou jízdu volným terénem. Naučíme vás, jak ovládat široké lyže, jakým způsobem zdolávat různě strmé terény i jízdu různými druhy sněhu. Důležitou součástí kurzu je také základní nauka o lavinách, počasí a zdravovědě, kterým se budeme věnovat po večerech. Kurzy jsou organizovány vždy s ohledem na zkušenosti účastníků, přihlásit se do nich mohou jednotlivci i skupiny, silné zážitky vás rychle sblíží. Freeride kurzy a kempy pořádáme v rakousku ve střediscích Kaprun, Krippenstein a Saalbach Hinterglemm, v Itálii Passo del Tonale