Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Freeride kurz Kaprun

Freeride parádní sjezdy volným terénem, v lesích a na různě zvlněných zasněžených pláních, ti zkušenější si pak troufnou i na sjezd z vrcholku hory, skalní žleby. Naučte se s námi i další parády…

Termín     27. 3. – 30. 3. 2025

Cena kurzu Kč 9690,-

27. 3. - 30. 3. 2025

Termín

Kč 9690,-

Cena Kurzu

Hodnocení kurzu
4.8/5

Lokalita

Ledovec Kaprun Rakousko
nekonečné pláně, žleby a svahy, kde budete doslova tonout v prašanu...

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí svižný průběh kurzu i individuální přístup

Typ kurzu

Lyžování - freeride
Jednodenní výuka carvingu v malých skupinách.

Náročnost

3 - Střední
Lyžujeme 5 - 6 hodin podle možností a kondice účastníků

Další termíny Freeride camp Kaprun.

4. – 7. 4. 2024

15. – 19. 4. 2020

Freeride kurz Kaprun

Freeride camp Kaprun probíhá za vynikajícch podmínek i díky skvělé freeride zóně Kaprun.

Freeride je většinou lyžařů považován za královskou disciplínu a tak ji považují za nedostižnou metu. Tak to ale není, běžně zdatný lyžař může zvládnout a užít si jízdu v prašanu.  Freeride kurz na ledovci Kaprun v Rakousku je skvělou cestou, jak proniknout do této tajů freeridového lyžování. Program každého dne je intenzivní a nabitý, ale s jídlem roste chuť. Na začátku freeride kurzu se věnujeme hodně lavinové problematice, zejména lavinové prevenci. 

Souhrnné informace k programu Freeride kurz Kaprun

Destinace:                                         Ledovec Kaprun
Druh aktivity:                                   Lyžování – freeridový kurz
Doprava:                                           Vlastní možno domluvit spolujízdu
Strava:                                               Snídaně
Ubytování:                                        Pension
Náročnost programu:                      3. Střední

Podrobné informace k Freeride kurzu Kaprun

Řada lidí má pocit, že jízda ve volném terénu je díky „recco oblečení“ dozvíte se proč to tak není a co udělat pro opravdové bezpečí, ve středisku i mimo něj. Zvládneme také správnou techniku jízdy ve volném terénu, vyzkoušíme si záchranu zasypaného lavinou. Každý kurz vedou i místní instruktoři, kteří dokonale znají terén, instruktoři s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme) či členové horské služby ČR.

Užijte si prima lyžování v partě podobných nadšenců, jako jste Vy, vedenou instruktory, kteří nezkazí žádnou zábavu a budou Vám i prima parťáky mimo lyže. Skupiny jsou maximálně šesti členné, aby měl kurz spád. Večer si pak rozebereme video za uplynulý den. A všechna videa si taky můžete přibalit s sebou domů.

Pozor Freeride camp Kaprun má i svou variantu jen pro holky – Girlie freeride Kaprun

 

Na našich kurzech se snažíme, co nejméně stát na svahu a vykládat, ale co nejvíce jezdit!!!

Samozřejmě že výuka probíhá i za podpory video rozborů, protože věříme, že každému pomůže vidět se a poučit se z chyb.

Pojďte s námi prožít, parádní Prodloužený víkend, určitě ve Vás probudíme vášeň pro lyžování, stejnou jako máme my. Starat se o Vás budou top Čeští lektoři většinou členové Českého svazu lyžařských škol.

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 6 osob.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Lyže – ideálně freeridové, lyžařské boty, hole. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh). Dále: čelovku, poznámkový blok, tužku, přezůvky na chatu.
Pokud nemáte lyžařskou výzbroj, rádi Vám ji zapůjčíme, více info tady: Půjčovna Lyžařského vybavení

 

Program kurzu:

1. Den  Sraz na pensionu v podvečerních hodinách, večer první přednáška o lavinové prevenci a lavinovém vybavení. Příprava lyžařské výbavy na následující den a krátké seznámení se střediskem a aktuálními sněhovými podmínkami a lavinovou situací.

2. Den  Ráno se rozjezdíme na sjezdovce, trochu si okoukneme techniku a rozdělíme do skupin. Začneme s nácvikem techniky a přípravou na freeride, pro odpočinek si vyzkoušíme práci s pipsem. Odpoledne vyrazíme mimo sjezdovky, vybereme si rozjety sníh boule prostě „schlechťák“

Večer si osvojíme techniky záchranných akci při lavinové nehodě a projdeme si natočená videa.

3. Den  Jezdíme!!! Dost bylo teorie, od rána vyrážíme do prašanu, vylepšujeme techniku jízdy, zkoušíme různé terény, typy sněhu.

4. Den  Freeride na plné pecky! Místní instruktoři nás protáhnou po vyhlášených pistách i svých tajných svazích, užijeme si freeride opravdu plnými doušky, po pozdějším obědě si převezmete certifikáty a vyrazíte na cestu domů.

Program každého dne je intenzivní a nabitý, ale s jídlem roste chuť…

Rozsah služeb

Cena obsahuje:

Vedení kurzu (maximálně 6 osob na instruktora) 3 x ubytování v rodinném pensionu se snídaní. Večerní přednášky a informační materiály.

Cena neobsahuje:

Dopravu (možné domluvit si společnou dopravu), cestovní pojištění, ostatní strava, skipass, případné vypůjčení vybavení.