Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Lavinový kurz Rakousko - Vysoké Taury

Skialpinismus – přestaňte čekat, přestaňte jen snít… vyrazte s námi, provedeme vás liduprázdnou krajinou, půjčíme vám vybavení a ukážeme, jak na to… Skialp si zamilujete…

A aby jste se mohli zamilovat, je dobré vědět něco o lavinách a výbornou cestou je Lavinový kurz Rakousko – Vysoké Taury

Termín     5. – 7. 1. 2024

Cena kurzu Kč 7990,-

5. - 7. 1. 2024

Termín

Kč 7990,-

Cena Kurzu

Hodnocení kurzu
4.8/5

Lokalita

Mallnitz Hohe Tauern Rakousko
Tak trochu zapomenuté, nekonečné pláně stranou masového skialpu

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí pohodový průběh výletu i individuální přístup

Typ kurzu

Skialpinismus - lavinový kurz
Výkendový výlet na skialpech v malých skupinách.

Náročnost

2 Nižší
Program trvá 5 - 6 hodin tempo je přizpůsobeno možnostem účastníků

Další termíny Výletů do Turnitzkých Alp

20. – 21.3. 2020

18. – 19. 4. 2020

Lavinový kurz Rakousko - Vysoké Taury

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně. Náš víkendový Lavinový kurz Rakousko vysoké Taury je určen především všem skialpinistům, snowboardistům, horolezcům a dalším, kteří se při svých sportovních aktivitách nacházejí mnohokrát v neupraveném, často navíc silně lavinézním a nebezpečném terénu. Pojďme spolu poodkrýt informace o lavinové problematice v Alpách, která je odlišná od situace od situace v našich horách

Souhrnné informace k programu Lavinový kurz Rakousko - Vysoké Taury

Destinace:                                         Rakousko Hohe Tauern
Druh aktivity:                                   Skialpinismus – Lavinový kurz
Doprava:                                           Vlastní možno domluvit spolujízdu
Strava:                                               Vlastní – možnost vaření
Ubytování:                                        Apartmán vybavená kuchyně
Náročnost programu:                      2. Nižší

Podrobné informace k programu Lavinový kurz Rakousko - Vysoké Taury

Lavinový kurz a skialpinismus v Rakousku – národním parku Vysoké Taury je příjemný skialpinsictický výlet, během něhož si osvojíte základy skialpinismu a zorientujete se v lavinové problematice.  Hlavním cílem kurzu je tedy naučit se lavinám nejen rozumět, ale také po eventuálním pádu laviny zasypané či zraněné kamarády najít, vyprostit a poskytnout jim kvalifikovanou první pomoc.

Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí „co a jak dělat“, pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě – tedy v neupraveném horském terénu.

Vaši průvodci jsou zkušení instruktoři Skialpinismu, členové Horské služby ČR a držitelé licence High Alpine leader (UIAA)

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Máte chuť se učit novým věcem? Nechcete už zažívat stres a sobectví druhých v přeplněných lyžařských centrech? Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.

Počet osob na instruktora: Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě).

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon. Vyvení Vám rádi zapůjčíme: Půjčovna skialpiniatického vybavení

Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj.

 

 

Program kurzu:

1.den     Příjezd  do Mallnitz. Po večeři prezentace jednotlivých účastníků. Krátký úvod do kurzu a teoretická přednáška o Základním vybavení pro skitouring a laviny.

2.den     Teorie vzniku lavin obecně, prevence lavin, jak správně používat lavinový vyhledávač (pieps), praktická ukázka + zkoušení, dále výstup na skialpech (event. sněžnicích) do místních osvědčených lokalit, praktická ukázka Klouzavého bloku, Norské sondy, atp. Praktický trénink v terénu vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače (piepsu), včetně závěrečné praktické zkoušky vyhledání tzv. „pozitivní“ sondy do časového limitu max. 2 min. 30 sec. Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových kanadských saní ze skialpových lyží. Praktická simulovaná Záchranná akce přímo v terénu (vyhledání, První pomoc + svoz).

3.den     Ukázka vyproštění zasypaného z laviny, správné poskytnutí první pomoci, záchrana pomocí vrtulníku – „jak na to“. Závěrečné celkové opakování a ukončení kurzu.

Poznámka: Kurz pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Rozsah služeb

Cena Obsahuje:

2x nocleh v apartmánech (2 lůžkové ložnice, vybavená kuchyňka, společná koupelna a WC vždy pro 4 – 6 osob), technický doprovod, sportovní instruktoři s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výuka a výlety dle programu, Teoretická výuka (výuková prezentace přes data projektor), praktická ukázka všeho přímo v horském terénu, barevné kartičky A6 (Nivo test, stop or go, První pomoc, atd.), dále výsledný pdf dokument v elektronické podobě se všemi důležitými výukovými plány.

Cena neobsahuje:

Doprava, Strava, cestovní pojištění.

Podobné Kurzy

Skialpinistický výstup na Elbrus

Lavinový kurz Krkonoše

Skialpinistický adrenalinový víkend na Šumavě

Skialpinistický výstup – túra na Kasberg

Komfortní skialpinismus v Kitzbühelských Alpách

Skialpinistický víkend Turnitzské Alpy