Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Lavinový kurz Krkonoše

Skialpinismus – přestaňte čekat, přestaňte jen snít… vyrazte s námi, provedeme vás liduprázdnou krajinou, půjčíme vám vybavení a ukážeme, jak na to… Skialp si zamilujete…

A aby jste se mohli zamilovat, je dobré vědět něco o lavinách a výbornou cestou je Lavinový kurz Krkonoše

Termín     19. – 22. 1. 2024

Cena kurzu Kč 3990,-

19. - 21. 1. 2024

Termín

Kč 3990,-

Cena Kurzu

Hodnocení kurzu
4.8/5

Lokalita

Krkonoše oblast v okolí Lysé hory
atraktivnéí oblast krkonoš v okolí Lysé hory a Kotelních jam

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí pohodový průběh výletu i individuální přístup

Typ kurzu

Skialpinismus - lavinový kurz
Výkendový výlet na skialpech v malých skupinách.

Náročnost

2 Nižší
Program trvá 5 - 6 hodin tempo je přizpůsobeno možnostem účastníků

Další termíny lavinového kurzu

15. – 17. 3. 2024

Lavinový kurz Krkonoše

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně. Náš víkendový lavinový kurz Krkonoše je určen především všem skialpinistům, snowboardistům, horolezcům a dalším, kteří se při svých sportovních aktivitách nacházejí mnohokrát v neupraveném, často navíc silně lavinézním a nebezpečném terénu. Hlavním cílem kurzu je tedy naučit se lavinám nejen rozumět, ale také po eventuálním pádu laviny zasypané či zraněné kamarády najít, vyprostit a poskytnout jim kvalifikovanou První pomoc

Souhrnné informace k programu Lavinový kurz Krkonoše

Destinace: Krkonoše

Druh aktivity: Skialpinismus Lavinový kurz
Doprava:   Vlastní 
Strava:                Vlastní – možnost vaření
Ubytování:         Horská chata – společné soc. zařízení
Náročnost programu:                      2. Nižší

Podrobné informace k programu Lavinový kurz Krkonoše

Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí „co a jak dělat“, pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě – tedy v neupraveném horském terénu.

Máte chuť se učit novým věcem? Váš věk nehraje žádnou roli, rozhoduje pouze Vaše chuť se dále vzdělávat.

Vaši průvodci jsou zkušení instruktoři Skialpinismu, členové Horské služby ČR a držitelé licence High Alpine leader (UIAA)

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.

Počet osob na instruktora: Max. 3 – 4 (kvalita našich služeb je na 1. místě). Kurz není rozhodně „odpočinkový“ – je vážně velmi aktivní, odpočívat budete moci až po příjezdu domů.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon. Vyvení Vám rádi zapůjčíme: Půjčovna skialpiniatického vybavení

Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj.

 

Program kurzu:

1.den    Příchod na chatu, večeře. Po večeři prezentace jednotlivých účastníků. Krátký úvod do kurzu a teoretická přednáška o Základním vybavení pro skitouring a laviny.

2.den     Teorie vzniku lavin obecně, prevence lavin, jak správně používat lavinový vyhledávač (pieps), praktická ukázka + zkoušení, dále výstup na skialpech (event. sněžnicích) do místních osvědčených lokalit, praktická ukázka Klouzavého bloku, Norské sondy, atp.

Praktický trénink v terénu vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače (piepsu), včetně závěrečné praktické zkoušky vyhledání tzv. „pozitivní“ sondy do časového limitu max. 2 min. 30 sec. Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových kanadských saní ze skialpových lyží. Praktická simulovaná Záchranná akce přímo v terénu (vyhledání, První pomoc + svoz).

3.den   Ukázka vyproštění zasypaného z laviny, správné poskytnutí první pomoci, záchrana pomocí vrtulníku – „jak na to“. Závěrečné celkové opakování a ukončení kurzu.

 

Rozsah služeb

Cena Obsahuje:

2x nocleh na chatě (2-4 lůžkové pokoje, společná koupelna a WC vždy na patře), průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), výuka a výlety dle programu, pojištění CK proti úpadku.  Teoretická výuka (výuková prezentace přes data projektor), praktická ukázka všeho přímo v horském terénu, černobílé kopie výukových script (cca 20 stran A4), barevné kartičky A6 (Nivo test, stop or go, První pomoc, atd.), dále výsledný pdf dokument v elektronické podobě se všemi důležitými výukovými plány.

Cena neobsahuje:

Doprava, Strava, cestovní pojištění.

Poznámka: Kurz pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Podobné Kurzy

Skialpinistický výstup na Elbrus

Lavinový kurz Vysoké Taury

Skialpinistický adrenalinový víkend na Šumavě

Skialpinistický výstup – túra na Kasberg

Komfortní skialpinismus v Kitzbühelských Alpách

Skialpinistický víkend Turnitzské Alpy