Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Skialpinismus na šumavě adrenalinový víkend lezení ledopádů

Parádní dobrodružství doslova za humny.  Skialpinismus a lezení na ledové stěně, jako v Alpách zažijeme na obou stranách Šumavy. Na skialpech vyrazíme krátkou, ale krásnou trasou, pod ledovou stěnu, kde nás čeká parádní lezení na sedmdesátimetrové ledové kaskádě. to je skialpinismus Šumava

Termín     19. – 21. 1. 2024

Cena kurzu Kč 4990,-

19. - 21. 1. 2024

Termín

Kč 4990,-

Cena Kurzu

Hodnocení kurzu
4.8/5

Lokalita

Šumava Čechy a Německo
Tak trochu zapomenuté, nekonečné pláně stranou masového skialpu

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí pohodový průběh výletu i individuální přístup

Typ kurzu

Skialpinismus
Výkendový výlet na skialpech v malých skupinách a lezeni na ledu

Náročnost

2 - 3 Nižší - střední
Túry trvají 5 - 6 hodin tempo je přizpůsobeno možnostem účastníků

Další termíny adrenalinového víkendu na Šumavě

18. – 20.2. 2022

18. – 19. 4. 2020

Skialpinismus na Šumavě adrenalinový víkend lezení ledopádů

1456 metrů vysoký Velký Javor je nejen nejvyšší horou Bavorsko- českého pohraničí, ale díky svému rázu zaujímá i velmi specifické postavení. Na relativně malém území zde naleznete vodopády v úzkých soutěskách, nejrůznější slatiny, ledovcová jezera s příkrými stěnami, prales i vrcholy s dalekým výhledem. V zimním období je toto místo zárukou skvělého adrenalinového zážitku, na který jen tak nezapomenete.

Program zařazujeme mezi naše skialpové jednohubky

Souhrnné informace k programu Skialpinismus na Šumavě adrenalinový víkend lezení ledopádů

Destinace:                                          Šumava oblast Velkého Javoru
Druh aktivity:                                   Skialpinismus Šumava túry s                                                                          průvodcem
Doprava:                                           Vlastní možno domluvit spolujízdu
Strava:                                               Snídaně
Ubytování:                                        Pension dvou lůžkové pokoje
Náročnost programu:                      2 – 3. Nízká- střední

Podrobné informace k programu Skialpinismus na Šumavě adrenalinový víkend lezení ledopádů

Sobota

Skialpinismus Šumava – ledové stěny na německé straně Velkého javoru se nacházejí cca 1km od parkoviště u jezera Grossarbersee.  Už jen přístup k nim nejlépe s pomocí sněžnic nebo skialpů je zážitek. Podle úrovně zalednění je zde možné zdolávat až 70ti metrové stěny, obtížnost výstupu xx až xx Pod dohledem instruktorů zdoláte několik ledových stěn. Podle vaší zdatnosti můžete slézat ledové kaskády nebo volně visící rampouchy. Doba strávená lezením v ledu je 6 až 8 hodin.

Neděle

Čeká Vás krásná, středně náročná skialpová túra přes 3 – 4 ? vrcholy Šumavy a Bavorského lesa. Trasa začíná v Železné Rudě stoupáním na vrchol Gross Arber (1456 m n.m.) s krásným výhledem do všech stran, pokračuje po hřebeni na vedlejší vrchol Gross Rachel. Po té se trasa vrací zpátky do Čech.

Doplňkové aktivity pro nelezce, neskialpinisty (doprovodné manželky a podobně) – lyžovala na Gross Arberu – nová sjezdovka, 4 kabinkové lanovky, rodinné lyžování i extrémní sjezdy; běžkařské trasy – 10 tras přímo z Železné Rudy, bazén Horažďovice.

Vaši průvodci jsou zkušení instruktoři Skialpinismu, členové Horské služby ČR a držitelé licence High Alpine leader (UIAA)

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Máte chuť se učit novým věcem? Nechcete už zažívat stres a sobectví druhých v přeplněných lyžařských centrech? Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.

Počet osob na instruktora: Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě).

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon. Vyvení Vám rádi zapůjčíme: Půjčovna skialpiniatického vybavení

Rozsah služeb

Cena Obsahuje:

1x nocleh na horské chatě, včetně snídaně (2-4 lůžkové pokoje, společná koupelna a WC vždy na patře),  průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – high alpine leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výlety dle programu.

Cena neobsahuje:

Ostatní strava, cestovní pojištění. Doprava (možno domluvit spolujízdu s možností nástupu po trase)