Menu Zavřeno

Národní park Vysoké Taury Rakousko

skialpinismus Vysoké Taury

Vysoké Taury Rakousko

Národní park Vysoké Taury ( Hohe Tauern ) je nejrozsáhlejším chráněným územím v Rakousku a také v Alpách. Dech beroucí krajina Vás doslova pohltí, jakmile vstoupíte do království hor, horských řek, jezer, ale i luk, lesů a soutěsek s divokými potoky. Uchvátí Vás Krimmelské vodopády, stejně jako ledovcový svět v okolí jezera Weißsee. V zimně je tu nevyčerpatelné množství tras pro skialpinisty i na sněžnice. Je zde také řada chat, na kterých je i v zimně možné přenocovat a umožní nám tak skialpinistické přechody hor, kdykoli během sezóny. A právě na skialpech můžeme naplno ocenit ticho hor a podmanivou krásu pohoří Vysoké Taury.

Skialpové trasy

Skialpinismus si můžete užít kdekoli ve Vysokých Taurách, ale jeden z nejkrásnějších regionů je v okolí hory Grossvenediger, druhé nejvyšší hory v Rakousku. Skvělý je také skialpinistický přechod mezi Grossvenedigerem a a nejvyšší horou Rakouska Grossglockner.

Zajímavosti oblasti

Vysoké Taury jsou jednou z mála oblastí, kde se zajímavosti dají vyčíslit. Najdeme tu 266 vrcholů s výškou přes 3000m, 551 horských jezer a třeba také 342 horských ledovců. Zajímavé jsou také horské usedlosti a osady kde je nocování skvělým zážitkem

Výhody oblasti

Na prvním místě je to jistota sněhových podmínek, na skialpech se tu můžeme courat více než tři čtvrtě roku. Díky rozlehlé oblasti, pokud se vyhneme nejznámějším trasám, si můžeme dosyta užívat liduprázdných hora a ticha. Je zde i velká hustota celoročně přístupných horských chat.

Naše aktivity v destinaci

Naše další destinace

Další informace o středisku

Informace průběžně doplňujeme