Menu Zavřeno

Lyžařské středisko Harrachov Krkonoše

Lyžařské středisko Harrachov skokanske-mustky-harrachov

Harrachov Krkonoše

Lyžařské středisko Harrachov je považován za lyžařskou metropoli západních Krkonoš, lyžování se tu lidé věnují od počátků lyžařské historie, byl to právě hrabě Harrach, kdo objednal sadu lyží pro své lesní dělníky.

Postupně vznikal lyžařský areál v Harrachově v části zvané Rýžoviště. Nejprve tu byly jen krátké vleky, později se přidaly dva lyžařské vleky na vrchol Čertovy hory a ty posléze vystřídala moderní čtyřsedačková lanovka. Tou dobou už stála i dvousedačková lanovka na „Čerťák“ a také areál velkých skokanských můstků, se známým mamutím můstkem.

Sjezdovky a lanovky

Lyžařské středisko Harrachov aktuálně disponuje dvěma čtyřsedačkovými lanovkami, najdete tu prudkou černou sjezdovku dvě široké, červené sjezdovky splňující homologaci FIS, modrou sjezdovku a řadu menších vleků a dětský areál v Zákoutí.

Zajímavosti střediska

Lyžařské středisko Harrachov je nejen lyžařským areálem, ale také tradičním horským městem s bohatou historií. Najdete tu také nejstarší funkční sklárnu ve střední Evropě, muzeum dolů a lyží. Určitě stojí za zmínku i Mumlavský vodopád

Novinky ve středisku

V minulém roce byla otevřena nová restaurace Stone, konečně s odpovídajícím sociálním zázemím pro lyžaře a dostatečně dimenzovaným počtem míst i kuchyní. Díky řece Mumlava má dostatek vody na zasněžování, to je neustále inovováno

Naše další destinace

Další informace o středisku

Informace průběžně doplňujeme