Freeride

Freeride kempy a kurzy

Freeride je jízda volným terénem, pokud možno s využitím prachového sněhu. Freerideři jezdí jakýkoliv zajímavý terén, v lesích a na různě zvlněných zasněžených pláních, ti zkušenější si pak troufnou i na sjezd z vrcholku hory, skalní žleby a další parády… pojďte zažít neopakovatelnou atmosféru, adrenalinem nabitých kurzů…

Používá se při něm speciálních lyží, které jsou širší než klasické. Při jízdě mimo sjezdovku se také používá odlišná technika jízdy, přičemž se třeba brát v potaz, že během sjezdu se kvalita a druh sněhu může výrazně měnit.

Na našich kurzech a kempech vás naučíme vše podstatné k tomu, abyste se sami mohli vydat za vašim dobrodružstvím. Po zvládnutí techniky a základů nauky o sněhu a lavinách si budete moci vychutnat opravdu nespoutanou jízdu volným terénem. Naučíme vás, jak ovládat široké lyže, jakým způsobem zdolávat různě strmé terény i jízdu různými druhy sněhu. Důležitou součástí kurzu je také základní nauka o lavinách, počasí a zdravovědě, kterým se budeme věnovat po večerech. Kurzy jsou organizovány vždy s ohledem na zkušenosti účastníků, přihlásit se do nich mohou jednotlivci i skupiny, silné zážitky vás rychle sblíží.