Freeride

Freeride kempy a kurzy

Freeride je jízda volným terénem, pokud možno s využitím prachového sněhu. Freerideři jezdí jakýkoliv zajímavý terén, v lesích a na různě zvlněných zasněžených pláních, ti zkušenější si pak troufnou i na sjezd z vrcholku hory, skalní žleby a další parády… pojďte zažít neopakovatelnou atmosféru, adrenalinem nabitých kurzů…

Leden 24 - 27
Freeride kurz Kaprun
Únor 28 - 03 Březen
Freeride camp Krippenstein

Používá se při něm speciálních lyží, které jsou širší než klasické. Při jízdě mimo sjezdovku se také používá odlišná technika jízdy, přičemž se třeba brát v potaz, že během sjezdu se kvalita a druh sněhu může výrazně měnit.

Na našich kurzech a kempech vás naučíme vše podstatné k tomu, abyste se sami mohli vydat za vašim dobrodružstvím. Po zvládnutí techniky a základů nauky o sněhu a lavinách si budete moci vychutnat opravdu nespoutanou jízdu volným terénem. Naučíme vás, jak ovládat široké lyže, jakým způsobem zdolávat různě strmé terény i jízdu různými druhy sněhu. Důležitou součástí kurzu je také základní nauka o lavinách, počasí a zdravovědě, kterým se budeme věnovat po večerech. Kurzy jsou organizovány vždy s ohledem na zkušenosti účastníků, přihlásit se do nich mohou jednotlivci i skupiny, silné zážitky vás rychle sblíží.