Načítám Akce

« All Akce

Grossvenediger skialpinismus Vysoké Taury

Duben 4 @ 6:00 - Duben 7 @ 18:00

Zdarma

Grossvenediger skialpinismus Vysoké Taury

Skialpinistická paráda na úbočí třetí nevyšší hory Rakouska – Grossvenedigeru, vyšperkovaná navíc jedním expedičním přechodem z chaty na chatu. Grossvenediger skialpinismus Vysoké Taury je program, kde si užijete nejen skvělé výstupy i dechebroucí sjezdy, ale zároveň si odvezete i nové poznatky o pohybu ve vysokohorském prostředí pro Vaše další túry.

Během čtyř výletů zvládneme tři vrcholy přes 3000m vysoké (Schlieferspitze 3590m, Kristallwand 3329m, Maurertörl 3085m) a jeden celodenní přechod.

Čekají Vás nádherné výstupy většinou trvající okolo čtyř hodin a ještě lepší sjezdy v nekonečném prašanu. Zájemci se též dozví novinky o skialpinismu, lavinové problematice a zimním lezení.

ROZSAH SLUŽEB

V ceně:

3 x Nocleh na Horských chatách, průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – high alpine leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výlety dle programu.

Není v ceně:

Strava a pojištění, doprava (možno domluvit společnou dopravu).

PODROBNÉ INFORMACE

Počet osob na instruktora:

Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě).

V Programu jsou výstupy na Gross Venediger 3666m, Schlieferspitze 3590m, Kristallwand 3329m, Maurertörl 3085m, příchod na Johanis Hütte, výstup na Kürsinger Hütte, program může být změně dle předpovědi počasí a otevírací doby chaty.

Jednotlivé skialpinistické túry jsou vhodné pro skialpinisty s předchozí zkušeností s pohybem na skialpinistických lyžích ve volném terénu a sjezdy v hlubokém sněhu. Každodenní túry jsou plánovány na 4 – 6 hodin a zvládne je průměrně fyzicky zdatný turista.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty (tzv. přazkáče), teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon.

Výstroj:

Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.).

Poznámka:

Program pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob

Podrobnosti

Zahájení:
Duben 4 @ 6:00
Ukončení:
Duben 7 @ 18:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
,

RSVP

Grossvenediger skialpinismus Vysoké Taury Cena programu Kč 6990,-
Odeslat potvrzení rezervace na: