Menu Zavřeno

Předávání předmětu z vnější do vnitřní ruky

Předávání předmětu z vnější do vnitřní ruky je cvičení, kterého nejvíce využije metodika pokročilých lyžařů. Díky tomuto cvičení lyžař zvládne správný průběh práce horní poloviny těla, který má zásadní vliv na kvalitu hranění lyží v oblouku. Tento prvek využijeme jak při výuce race carvingu tak i při fun carvingu.

Principem cvičení je dotočení vnějšího ramene do osy lyží v průběhu oblouku. Cvik zahajujeme aktivním náklonem do oblouku, kam se tlačíme vnitřním ramenem. Vnitřní ruka je jako v základním sjezdovém postoji (držení hole). Vnější ruka s předmětem je při zahájení oblouku mírně natažená vzad.

V průběhu oblouku dotáčíme vnější rameno do osy lyží tím, že pohybujeme vnější rukou vpřed. Pohyb dokončíme předáním předmětu z v vnější do vnitřní ruky. Předání předmětu je také impulsem k přehranění. Po něm se se posouvá ruka s předmětem rychle dozadu a celé cvičení se opakuje s druhou rukou.

Chybou by bylo, kdyby nám vnitřní ruka padala dolu a dovnitř do oblouku, to by byla rotace do oblouku. Proto musíme držet vnitřní ruku pořád před tělem.