Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Zimní expediční kurz Krkonoše

Skialpinismus – přestaňte čekat, přestaňte jen snít… vyrazte s námi, provedeme vás liduprázdnou krajinou, půjčíme vám vybavení a ukážeme, jak na to… Skialp si zamilujete…

A aby jste se mohli zamilovat, je dobré vědět něco o lavinách a výbornou cestou je expediční kurz Krkonoše

Termín     15. – 17.3. 2024

Cena kurzu Kč 4390,-

15. - 17. 3. 2024

Termín

Kč 4390,-

Cena Kurzu

Hodnocení kurzu
4.8/5

Lokalita

Krkonoše oblast v okolí Lysé hory
atraktivnéí oblast krkonoš v okolí Lysé hory a Kotelních jam

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí pohodový průběh výletu i individuální přístup

Typ kurzu

Skialpinistický kurz
Víkendový kurz základního pohybu na skialpech. Kurz probíhá v malých skupinách.

Náročnost

2 Nižší
Program trvá 5 - 6 hodin tempo je přizpůsobeno možnostem účastníků

Další termíny Výletů do Turnitzkých Alp

20. – 21.3. 2020

18. – 19. 4. 2020

Zimní expediční kurz Krkonoše

Protože dobrodružství máme v krvi, rozhodli jsme se pro vás vypsat kombinovaný expediční kurz. V horách se pohybujeme na skialpech, hrozí laviny a hlavně na východ od civilizované
Evropy, musíme řešit, kde složíme hlavu. Proto jsou náplní našeho dobrodružného víkendu bivakování, trénink skialpinismu a lavinová prevence i záchrana. Tím ale nekončíme, v horách se musíme také umět zorientovat a dozvíme se i něco o meteorologii, abychom si dokázali poradit v každé situaci.

 Zázemím nám je klasická horská chata, Vosecká bouda. V chatě je společenská místnost, wc a sprchy jsou společné. Čeká nás ale taky jedna noc v bivaku.

Souhrnné informace k programu zimní expediční kurz Krkonoše

Destinace:         Krkonoše

Druh aktivity:    Skialpinismus Lavinový kurz
Doprava:            Vlastní 
Strava:                Možnost polopenze
Ubytování:         Horská chata – společné soc. zařízení,  možnost                                              objednání dvoulůžkových pokojů
Náročnost programu:                      2. Nižší

Podrobné informace k programu Zimní epxediční kurz Krkonoše

pro skialpinismus je bezpodmínečná hlavně znalost terénu, schopnost odhadnou aktuální podmínky s ohledem na vývoj počasí, lavinové situace, ale i odhadnout fyzické schopnosti účastníků. Dále včas zareagovat a případně změnit plán v zájmu bezpečí všech členů výpravy. Tyto zkušenosti na stromě nerostou a jednoduše se k nim musíte prochodit, stejně jako zvládnou bezpečnou techniku pohybu ve volném terénu jak při sjezdu, tak při výstupech, abyste se zbytečně nedostávali do nebezpečných situací.

Když se rozhodnete pro túry s bivakem nebo vyrážíte někam, kde by to mohlo být nutností, je potřeba si také osvojit zimní bivakování či spaní v zahrabu. K tomu poznáte i specifika zimního táboření. Hledání vhodného tábořiště, stavby přístřešku – problematiku tepelného komfortu a rizik. Projdeme si jak zvolit správné vybavení, strategii a psychologii přežití, rozdělávání ohně, přípravu jídla.

Máte chuť se učit novým věcem? Váš věk nehraje žádnou roli, rozhoduje pouze Vaše chuť se dále vzdělávat.

Vaši průvodci jsou zkušení instruktoři Skialpinismu, členové Horské služby ČR a držitelé licence High Alpine leader (UIAA)

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

A v neposlední řadě jsou samozřejmě laviny, prevence lavinových nehod. Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí „co a jak dělat“, pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě – tedy v neupraveném horském terénu.

Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.

Počet osob na instruktora: Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě). Kurz není rozhodně „odpočinkový“ – je vážně velmi aktivní, odpočívat budete moci až po příjezdu domů.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon. Vyvení Vám rádi zapůjčíme: Půjčovna skialpiniatického vybavení

Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj.

 

Program kurzu:

  1. den

Sraz v Harrachově v dopoledních hodinách, na skialpech výšlap směrem k Vosecké boudě, ve vhodné lokalitě si připravíme společně bivak nebo záhrab, podle chuti a možností a osvojíme si důležité techniky zimního bivakování. Vše se odehrává poblíž chaty.

Večer proběhne přednáška na téma lavinové prevence, příčiny vzniku lavin a základní skialpinistické techniky. 

  1. den

Druhý den nás čeká celodenní skialpinistická túra, během níž si osvojíme správnou techniku výstupu ve volném terénu, na strmých svazích. Naučíme se také skialpinistickou otočku v traverzovém výstupu a správnou techniku sjezdu ve volném terénu. Při sjíždění si také ukážeme jak co nejméně zatěžovat sněhovou podložku. Další blok bude věnována Lavinové prevenci ( zjištění aktuální lavinové situace v místě, kluzná blok, sněhový profil…)

Večer následuje přednáška o skialpinistickém vybavení a první pomoci včetně nouzových situací a lavinové záchrany

  1. Den

Dopoledne u chaty práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou, inscenovaná lavinová záchrana.

Po ní následuje společná skialpinistická túra, během níž si osvojíme všechny načerpané informace včetně parádního sjezdu. Ukončení kurzu kolem 15. Hodiny.

Rozsah služeb

Cena Obsahuje:

1x nocleh ve vlastním bivaku (stan, Ždárského vak nebo záhrab), 1x nocleh na chatě vícelůžkové pokoje, společná koupelna a WC vždy na patře), možnost doobjednat dvoulůžkový pokoj, průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), výuka a výlety dle programu, pojištění CK proti úpadku.  Teoretická výuka (výuková prezentace přes data projektor), praktická ukázka všeho přímo v horském terénu, černobílé kopie výukových script (cca 20 stran A4), barevné kartičky A6 (Nivo test, stop or go, První pomoc, atd.), dále výsledný pdf dokument v elektronické podobě se všemi důležitými výukovými plány.

Cena neobsahuje:

Doprava, Strava, cestovní pojištění. 

Poznámka: Kurz pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Podobné Kurzy

Skialpinistický výstup na Elbrus

Lavinový kurz Vysoké Taury

Skialpinistický adrenalinový víkend na Šumavě

Skialpinistický výstup – túra na Kasberg

Komfortní skialpinismus v Kitzbühelských Alpách

Skialpinistický víkend Turnitzské Alpy