Načítám Akce

« All Akce

Lavinový kurz Rakousko – Vysoké Taury

Únor 1 - Únor 3

Zdarma

Lavinový kurz Rakousko – Vysoké Taury

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně. Náš víkendový Lavinový kurz je určen především všem skialpinistům, snowboardistům, horolezcům a dalším, kteří se při svých sportovních aktivitách nacházejí mnohokrát v neupraveném, často navíc silně lavinézním a nebezpečném terénu.

DestinaceRakousko
Druh programuSkialpinismus (sněžnice), Lavinový kurz
DopravaVlastní
StravaVlastní
Ubytováníapartmán
Náročnost programu3

SOUHRNNÉ INFORMACE K Lavinovému kurzu

Lavinový kurz a skialpinismus v Rakousku – národním parku Vysoké Taury je příjemný skialpinsictický výlet, během něhož si osvojíte základy skialpinismu a zorientujete se v lavinové problematice.  Hlavním cílem kurzu je tedy naučit se lavinám nejen rozumět, ale také po eventuálním pádu laviny zasypané či zraněné kamarády najít, vyprostit a poskytnout jim kvalifikovanou první pomoc.

Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí „co a jak dělat“, pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě – tedy v neupraveném horském terénu.

Máte chuť se učit novým věcem? Váš věk nehraje žádnou roli, rozhoduje pouze Vaše chuť se dále vzdělávat.

Počet osob na instruktora:
Max. 4-5 (kvalita našich služeb je na 1. místě). Kurz není rozhodně „odpočinkový“ – je vážně velmi aktivní, odpočívat budete moci až po příjezdu domů.

Kurz je pořádán i jako seminář pro instruktory lyžování ČSLŠ

 

Základní povinná výbava jednotlivce:
Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty (tzv. přazkáče), teleskopické hole. Jako náhradu za skialpové lyže lze použít sněžnice, ale skialpové lyže jsou vhodnější. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh). Dále: čelovku, poznámkový blok, tužku, přezůvky na chatu. Výstroj: nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.).

ROZSAH SLUŽEB

V ceně:

2x nocleh v apartmánech (2 lůžkové ložnice, vybavená kuchyňka, společná koupelna a WC vždy pro 4 – 6 osob), technický doprovod, sportovní instruktoři s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výuka a výlety dle programu, Teoretická výuka (výuková prezentace přes data projektor), praktická ukázka všeho přímo v horském terénu, barevné kartičky A6 (Nivo test, stop or go, První pomoc, atd.), dále výsledný pdf dokument v elektronické podobě se všemi důležitými výukovými plány.

Není v ceně:

Doprava, Strava, cestovní pojištění.

 

PODROBNÉ INFORMACE K LAVINOVÉMU KURZU V RAKOUSKU 

1.den
Příjezd  do Mallnitz. Po večeři prezentace jednotlivých účastníků. Krátký úvod do kurzu a teoretická přednáška o Základním vybavení pro skitouring a laviny.

 

2.den
Teorie vzniku lavin obecně, prevence lavin, jak správně používat lavinový vyhledávač (pieps), praktická ukázka + zkoušení, dále výstup na skialpech (event. sněžnicích) do místních osvědčených lokalit, praktická ukázka Klouzavého bloku, Norské sondy, atp. Praktický trénink v terénu vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače (piepsu), včetně závěrečné praktické zkoušky vyhledání tzv. „pozitivní“ sondy do časového limitu max. 2 min. 30 sec. Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových kanadských saní ze skialpových lyží. Praktická simulovaná Záchranná akce přímo v terénu (vyhledání, První pomoc + svoz).

 

3.den
Ukázka vyproštění zasypaného z laviny, správné poskytnutí první pomoci, záchrana pomocí vrtulníku – „jak na to“. Závěrečné celkové opakování a ukončení kurzu.

 

Poznámka:

Kurz pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

 

Více informací na telefonech: 602 665 775,
nebo na e-mailu: info@lyzarskekurzy.cz

 

Podrobnosti

Zahájení:
Únor 1
Ukončení:
Únor 3
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
,

Místo konání

Ledovec Molltal
Innerfragant 46,
Flattach, 9831 Rakousko

RSVP

Lavinový kurz Rakousko Cena programu Kč 4590,-
Odeslat potvrzení rezervace na: