Menu Zavřeno

Zavolejte nám

+420 602 665 775

Carving camp Ledovec Mölltal

Carving – slovo, které na lyžaře působí podobně jako červený prapor na býka .. Nebudeme chodit kolem horké kaše, každý chce na lyžích vypadat a jezdit skvěle, a my Vás to naučíme…

Termín     13. – 16. 11. 2025

Cena     Kč 6990,- 

13. – 16.11. 2025

Termín

Kč 6990,-

Cena kurzu

Hodnocení kurzu
4.6/5

20. – 24.11. 2020

Termín

Lokalita

Ledovec Mölltal v Rakouských Korutanech dává téměř 100% jistotu dobrých sněhových podmíinek.

velikost skupiny

3 - 6 osob
skupina do šesti osob zaručí svižný průběh kurzu i individuální přístup

Typ kurzu

Lyžování
čtyřdenní intenzívní výuka carvingu v malých skupinách.

Náročnost

2 - 3 Nižší - střední
výuka trvá 5 - 6 hodin denně a je přizpůsobena možnostem účastníků

Další termíny carving campu Molltal

23. – 26.3. 2023

15. – 19. 4. 2020

Výuka carvingu Mölltal Rakousko

Carving camp Molltal – Kurz pořádáme každoročně na ledovci Mölltaler Gletscher v rakouských Korutanech, abychom měli úplnou jistotu dokonalých sněhových podmínek a při kurzu nás tak nic nelimitovalo. Široké sjezdovky všech obtížností a apreski zaručují, že výuka carvingu proběhne hladce.

Souhrnné informace k programu Carvingový kurz Rakousko Molltal

Destinace: Ledovec Mölltal Rakousko
Náplň kurzu:  Lyžování – carving 
Doprava:  Vlastní | možné domluvit se na  spolujízdě
Ubytování: Apartmán dvoulůžkové ložnice
Náročnost kurzu: Intrenzivní výuka určeno pro středně pokročilé lyžaře

Podrobné informace ke Carvingovému kruzu Carving camp Mölltal

Během posledních let zažilo lyžování doslova revoluci. Vývoj materiálu a lyžařské techniky způsobily, že lyžování se změnilo od základu. Špičkoví čeští top lektoři Vám během kurzu ukáží jak na to, vysvětlí základní techniky i odtajní carvingové fígle. Program kurzu je připraven tak, abyste měli jednak dostatek prostoru pro vlastní lyžování, ale hlavně abyste si odnesli, co nejvíce z intenzivní výuky. Denně je počítáno na lekce 5 – 6 hodin, skupiny jsou maximálně po třech až šesti lidech, aby se Vám lektor mohl maximálně věnovat.

Zárukou kvality a vysoké úrovně výuky je účast významných domácích lektorů, členů Českého svazu lyžařských škol. Bez výhrady všichni jsou držiteli mnoha domácích i zahraničních licencí. Někteří lektoři se účastnili Světového kongresu Inter  ve švýcarské Crans Montaně kongresu Inter ski v Jižní Koreji,  jako členové Demoteamu ČR. 

Na našich kurzech se snažíme, co nejméně stát na svahu a vykládat, ale co nejvíce jezdit!!!

Během kurzu carving camp molltal účastníky točíme na video, a to pak večer detailně rozebereme. Každý z účastníků také obdrží metodické video.

Na tomto kurzu máte jedinečnou možnost otestovat nejlepší modely lyží předních světových výrobců určených pro nadcházející sezónu (ATOMIC; VÖLKL; HEAD; FISCHER; BLIZZARD; ROSSIGNOL; ELAN; NORDICA; DYNASTAR; K2 nebo SALOMON).

Poznámka: Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 6 osob.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Carvingové lyže, lyžařské boty, lyžařské hole, lyžařská přilba. Nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.). Pokud nemáte lyžařskou výzbroj, rádi Vám ji zapůjčíme, informace k půjčovně jsou zde: Půjčovna lyží a snowboardů

 

Program kurzu:

Denně je počítáno na lekce 5 – 6 hodin, skupiny jsou maximálně 3 – 6 osob, aby se Vám lektor mohl maximálně věnovat.

Po počátečním rozježdění a rozdělení do skupinek, se zaměřujeme, dle dovednosti jednotlivých účastníků, zprvu na provedení základního carvingového oblouku. Dle dovedností pak race carving, fun carving, i carvingové oblouky na neupravených sjezdovkách. Během kurzu je vždy dostatek prostoru pro vlastní lyžování, na kurzech ctíme to, že mluvením se nikdo lyžovat nenaučil a ledovec Mölltal je k tomu jako stvořený.

Po večeři si ještě projdeme natočená videa během videocoachingu, který je velmi efektivním nástrojem k odstranění špatných návyků. Videa si běžně procházíme i během pauzy na oběd.

Rozsah služeb

Cena obsahuje:

3 nocleh v apartmánech (2 lůžkové ložnice a obývací pokoje s dvoulůžkem, vybavená kuchyňka, společná koupelna a WC vždy pro 4 – 6 osob) (možno přidat noc před zahájením kurzu 25€), instruktoři s platnými licencemi, výuka a semináře dle programu, video rozbory, certifikát o absolvování kurzu( vhodné pro instruktory, učitele TV apod.)

Cena neobsahuje:

Dopravu, stravu, permanentku (174€),  pojištění účastníků, pobytovou taxa (cca 1,20€/den).