Skialpinismus

BEZ FRONTY NA KOPEC…

Skialpinismus  a skitouring je cesta jak si užít hory opravdu na plné pecky, plnými doušky. Umožní poznávat zimní hory v celé kráse a velikosti. Nenecháme se omezovat lanovkami a sjezdovkou, a prožijeme tak skvělé dobrodružství. Naše kurzy a kempy jsou pro začátečníky i pro opravdové nadšence

Skialpinismus má také mnoho podob. Můžete vyrážet na túry hvězdicovitě z jedné chaty. Nebo se sbalit na více dní a přejít horskou oblast s noclehy na různých místech. Túry si můžete zpestřit o výstupy na vrcholy, vyměnit lyže za mačky a místo holí si do ruky vzít cepín.

Chcete se s tímto krásným sportem seznámit pod vedením odborníků? Nabízíme vám kurz vedený našimi instruktory, kteří jsou zároveň lyžaři i horolezci.

Kurzy jsou vždy vícedenní. Přes den se naučíte, jak pracovat s náčiním, techniku výstupu i sjezdu, vyzkoušíte si záchranu z laviny i ledovcové trhliny, ale zároveň se dozvíte, jak těmto situacím předejít. Po večerech si budeme povídat o počasí, jak se na túru připravit nebo jak správně v horách jíst.

Na kurz se nemusíte bát jet sami, vždy se vytvoří dobrá parta a třeba poznáte budoucího parťáka. Kurz je vhodný pro každého, kdo  má rád hory a nezáleží na tom, jestli na krátké procházky nebo vícedenní přechody hřebenů s freeridovými sjezdy.

Udělejte si radost a zkuste jeden z našich kurzů, jistě to bude skvělý zážitek.