Skialpinismus a skitouring

Skialpinismus, Skitouring

Skialpinismus, Skitouring a mnoho dalších názvů, se kterými jste se jistě mnohokrát setkali. Pokud právě čtete tento dokument, můžete být zkušeným skialpinistou a hledáte více informací případně technických rad, nebo by vás zajímalo, co se vlastně za těmito slovy skrývá. Pro obě skupiny se budeme snažit přinést řadu podnětných informací a zároveň bychom byli velmi rádi, kdyby začínající skialpinisté propadli tomuto krásnému sportu jako kdysi my, před lety. Tento manuál, příručka brožura, nebo jak tomu říkat, vám pomohla se zvládnutím všeho potřebného i v nabití užitečných zkušeností.

Skialpinismus už dávno přestal být extrémním typem pohybu na lyžích, kterým se horolezci přibližují pod skalnaté alpské stěny nebo strmé štíty hor, dnes lidé objevují kouzlo skialpinismu, aby utekly z přeplněných sjezdovek a mohli si vychutnat krásu zasněžených hor na místech, kde před nimi dlouhé týdny nikdo nebyl. Je to velmi příjemný relax, po pracovním týdnu vyrazit do divoké přírody, pohybovat se na lyžích ve volném terénu a užívat si maximální svobody. Oprostit se od pracovních stresů a užívat si úplnou volnost většinou v místech, kde nepotkáte třeba celý den člověka. Nebo je samozřejmě možné pojmout skialpinismus jako sportovní disciplínu a vyhledávat si oblíbené trasy všech náročností a užívat si radost z tohoto pohybu.

Skialpinismus a bezpečí

Podobně nepravdivý, jako že skialpinismus je extrémním sportem, je mýtus, že skialpinismus je pro mladé lidi, kteří vyhledávají volné zasněžené terény, kde hrozí pády lavin, pády do trhlin nebo ze skal. Tak jako všechny sporty, i skialpinismus má svou extrémní podobu. Řada nadšenců zkouší, kam až je možné se dostat, kolik ujít nebo co co sjet, ale záleží opravdu na každém, jak své výlety pojme. Je mnoho krásných skialpinistických túr, při kterých procházíte krásnou zasněženou přírodou a sjezd volíte po bezpečných sjezdovkách, případně terénem, kde je riziko minimální. Skitouring, jak je tento sport také nazýván, je krásným sportem pro každého, není tedy žádný důvod proč ho nevyzkoušet v jakémkoli věku a v jakékoli podobě. Pokud máte pocit, že by vás toulání se po zasněžených pastvinách, horských sedlech a spaní na po střechu zasněžených horských chatách zaujalo, pojďte se toulat s námi. Na na našem portálu www.LyzarskeKurzy.cz vám nabízíme velké množství typů skialpinistických tůr a programů jak pro začátečníky, kteří chtějí sbírat první skialpinistické zkušenosti a zároveň se pohybovat v krásně zasněžené přírodě. Tak pro pokročilé, kteří chtějí zdolávat vysoko položená alpská sedla a strmé zasněžené vrcholky.

Napište komentář