Lyžařské kurzy ČR

Lyžařský kurz Telnice – Krušné hory

SKI  AREÁL

Lyžařské středisko je vzdálené od města Ústí nad Labem cca 20 km, po otevření dálnice D8 je středisko snadno přístupné jak pro návštěvníky ze směru od Prahy tak i od Drážďan, sjezd Petrovice Adolfov 6 km, sjezd Strážky Telnice 8 km.
V provozu je 7 lyžařských vleků o celkové kapacitě 3.500 osob/hodinu, celková délka sjezdových tratí 4.250 m. Tratě všech obtížností jsou uměle zasněžovány a jsou upravovány 3 sněhovými rolbami
Parkoviště pro cca 500 aut v blízkosti lanovky  je bez poplatku.

KRUŠNÉ HORY

Krušné hory jsou nejdelším českým pohořím, které se táhne podél česko-německé hranice na severozápadě Čech a jihu Saska. Tvoří souvislé horské pásmo o délce 130 a průměrné šířce 40 kilometrů. Na severovýchodě na ně navazují Labské pískovce, na jihozápadě pahorkatina Smrčiny (na německé straně Fichtelgebirge).
Z jihu jsou Krušné hory ohraničeny údolím řeky Ohře, na východě Mosteckou pánví. Zahrnují část okresů Karlovy Vary, Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem. Na severní straně pohoří klesá velmi pozvolna v Erzgebirgsvorland (Krušnohorské podhůří).Směrem do Čech Krušné hory prudce klesají, převýšení místy dosahuje až 500 metrů, zatímce směrem do Německa je sklon pozvolný. Rozdílný charakter poklesu severních a jižních svahů Krušných hor je způsoben tím, že pohoří tvoří nakloněná deska, jejíž jižní okraj byl ve třetihorách vyzvednut podél zemského zlomu.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v Chatě u vleku nabízí příjemné prostředí a spaní ve 2 – 6 lůžkových pokojích. Pokoje jsou útulné, ve dřevě vybaveny skříní, nočními stolky a umyvadlem. WC a sprcha jsou společné na chodbě.

Pro ubytované je zdarma k dispozici lyžárna.

Domácí kuchyni ve stylově zařízené nekuřácké restauraci vede příjemný personál, který se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu.

Chata u vleku stojí přímo uprostřed lyžařského areálu, hned vedle bezplatného centrálního parkoviště.

V zimním období je možno využívat i  běžecké trasy na hřebenu Krušných hor, které jsou dostupné vlekem přímo od chaty.

Pro žáky připravíme na každý večer bohatý program v podobě her a soutěží venku na sněhu i ve společných prostorách obou hotelů.

Dále je možná přednáška o bezpečnosti a chování na horách, o lavinách a 1. pomoci od členů Horské služby ČR.

Volně k dispozici jsou tradiční sáně nebo nafukovací kluzáky na snowtubing.

Na konci kurzu pro žáky uspořádáme závody v tyčích a s časomírou, jako na skutečných závodech.

V případě zájmu nabízíme zapůjčení lyžařského setu za skvělou cenu 590,-/os/týden. Lyže i boty vybereme na míru a samozřejmostí je správně seřízené vázání.

Ceny

Varianta I.
• ubytování šest dní, permanentka 6/5 pět dní lyžování
• cena: Kč 4150,-
Varianta II.
• ubytování pět dní, permanentka 5 pět dní lyžování
• cena: Kč 3590,-

Cena uvedena za jednoho žáka obsahuje:

Ubytování s plnou penzí dle zvolené varianty, pitný režim, permanentku dle zvolené varianty, dopravu, čtyři osoby zdarma (při počtu 35 žáků). Doplňkový program, uspořádání závodů, přednáška HS, instruktor – delegát od CK, pojištění CK proti úpadku.

REZERVACE

Rezervace je možná předem prostřednictvím formuláře níže, telefonicky a případně emailem.

Při platbě předem na účet automaticky získáváte slevu 10%!

Do poznámky prosím uveďte datum, typ kurzu a případné požadavky, děkujeme.

rezervuj si svůj termín