Načítám Akce

« All Akce

Skialpinistická túra Šumava – hřebenovka na Plechý z Rakouského Hochfichtu

Březen 9

Zdarma

Hřebenovka na Plechý z Rakouského Hochfichtu :: skialpinistická túra

Skialpinsitická túra ŠUMAVA je naše další naše skialpinistická jednohubka

Šumava není jen rájem běžkařů. Šumava najdete tu celou řadu tras pro skvělé skialpinistické túry. Na obrovské rozloze od Železné Rudy až po vodní nádrž Lipno, kde se mimo jiné nechá zažít převoz auta přívozem přes Lipenskou přehradu. Málokdo ví, že se jedná o jedno ze tří míst na světě, kde se nechá v zimě jet „trajektem“ na lyžařské středisko. Skiapinistická túra ŠUMAVA vede v části Šumavy, která sousedí s Rakouskem zdoláme při ní dva vrcholy Smrčina 1338 m.n.m. a Plechý s nadmořskou výškou 1378 m. Z těchto dvou vrcholů se vám nabídne nádherný výhled na Alpy a to ve značné délce. Od velmi známé hory Dachstein 2995 m.n.m. k neméně známé hoře Watzmann 2713 m.n.m. Je to jeden z nezapomenutelných zážitků, který můžete na Šumavě zažít. Na opačné České straně se otevírá dech beroucí pohled na Plešné jezero ledovcového původu. Pokud se zahledíte do dálky, uvidíte mlhou zahalená Česká údolí se zasněženými pastvinami.

Další z neobvyklých zážitků, které na této túře můžete zažít, je návštěva tří států v jediném bodě. Na vrcholu Třístoličníku sdílejí společný bod tři státy Česko, Rakousko a Německo, celý tento vrchol je poset četnými žulovými skalními útvary. Další nádhernou kulisou při této túře je na Rakouské straně podhůří Šumavy. Plynule přecházející do mírně zvlněné části Rakouska, na jehož konci se zvedají majestátně převážně z mlhy vyhlížející Alpské štíty. Šumavský hřeben není nikterak exponovaný, jedná se o krásnou cestičku, která střídá pravidelně České a Rakouské území a line se překrásnými Šumavskými lesy. Celá túra je vedena v poklidném tempu Šumavských hvozdů.

Na opačné straně Šumavy najdeme vrcholy jako Velký Javor/Großer Aber 1456 m.n.m.. Ideální místo pro prožití adrenalinového víkendu, při kterém zažijete neobyčejné zážitky nejen na skialpech, ale také při lezení v ledu na ledopádech vysokých až 70 metrů. Z vrcholu Velkého Javoru na vás čeká okouzlující výhled na krásná údolí Železnorudska s neobyčejně vyhlížející horou Poledník 1315 m.n.m., ze které je jeden z nejkrásnějších výhledů na celou Šumavu.

Popis skialpinistické túry:

Stoupat začneme z Rakouského střediska Hochficht na vrchol Smrčina 1338m.n.m. Poté sjedeme na hraniční přechod Plešné jezero/Holzschlag, kde zahájíme výstup na vrchol Plechý 1378 m.n.m. Při časové rezervě může být skialpinistická túra prodloužena na Trojmezí, kde se potkávají tři státy Rakousko, Německo a Česká republika. Návrat volíme po ne moc známé, ale ne méně krásné cestě Rakouskou stranou

 

Podrobnosti

Datum:
Březen 9
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
,

RSVP

Hřebenovka na Plechý z Rakouského Hochfichtu Cena programu Kč 890,-
Odeslat potvrzení rezervace na: