Načítám Akce

« All Akce

Skialpový víkend Turnitzské Alpy

Leden 26 - Leden 27

Zdarma
SKIALPINISMUS turnitzské alpy

Skialpinistický víkend Turnitzské Alpy

Skialpinismus (výlety na skialpech) k horám patří už pěknou řádku let. Napadnou-li v Alpách první zimní přívaly sněhu, je téměř nemožné se zde pohybovat bez sněžnic či skialpinistických lyží. Vydejme se na skialpový víkend do téměř liduprázdných hor, skupiny Turnitzkých Alp. Je to neuvěřitelně krásná krajina protkaná řadou skialpových tras všech obtížností a přesto zdaleka ne tak přeplněná jako vyhlášené známější oblasti. Skialpinismus Turnitzské alpy patří mezi nejoblíbenější programy.

VÍCE INFORMACÍ Skialpinismus Turnitzské Alpy

Krajinou Turnitzských Alp bez lidí, mimo hluk přeplněných lyžařských center, bez lanovek – jen s pomocí Vašich fyzických, psychických sil a Vaší vytrvalosti vstoupíte do nitra hor, kam se většina lidí nikdy v životě nepodívá, pojdte s námi na Traunstein nebo Grosser Schulzberg. Program uzpůsobujeme i začátečníkům

 

Nechte se unášet neporušeným jednolitým svahem, kde si sami určíte, jak velký oblouček to bude. Jestli zastavíte, rozhlédnete se, vyfotíte si vše. Anebo se opět odpíchnete a nespoutaným sjezdem s větrem v zádech dojedete jako divoký závodník až do údolí, ke dveřím vašeho vozu. Pak se otočíte, zhluboka se nadýchnete a řeknete si: ještě jednou…

 

Máte chuť se učit novým věcem? Nechcete už zažívat stres a sobectví druhých v přeplněných lyžařských centrech? Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.

Počet osob na instruktora:
Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě).

Mrněte se ještě na daší fotky zde, ze skialpové túry Turnitzské Alpy

V ceně:

1x nocleh v pensionu s Vl. soc zařízení, včetně snídaně,  průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – high alpine leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výlety dle programu,

Není v ceně:

Ostatní strava, cestovní pojištění. Doprava (možno domluvit spolujízdu s možností nástupu po trase)

PODROBNÉ INFORMACE

  1. Den
    Sraz a nástup přihlášených účastníků dle instrukcí v místě. Dopoledne počátek výstupu na skialpinistických lyžích na horu Traunstein (1 691 m)a okolí v horské skupině Voralpen Alpen, eventuálně na hory Grosser Sulzberg (1 400 m)a okolí v horské skupině Türnitzské Alpy. Praktická ukázka a výuka základů skitouringu (obrátky, otočky, vysvětlení základních pojmů, vylepšení techniky), závěrečný sjezd do údolí.

 

  1. Den
    Výstup na skialpinistických lyžích naj další vrcholy v horské skupině Voralpen Alpen, eventuálně na další vrcholy v horské skupině Türnitzských Alp. Opakování nových informací, vylepšení techniky, závěrečný sjezd do údolí, přebalení věcí a odjezd zpět do ČR.

 

Základní povinná výbava jednotlivce:
Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon.
Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj.

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 26
Ukončení:
Leden 27
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Místo konání

Turnitzké alpy
Turnitz, Rakousko + Google Mapa

RSVP

Rezervace Skialpový víkend Turnitzské Alpy Cena programu Kč 1790,-
Odeslat potvrzení rezervace na: