Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Skialpový adrenalinový víkend na Šumavě

Leden 12 - Leden 13

Zdarma
lezení na ledové stěně a skialpinismus šumava

Skialpinistický adrenalinový víkend na Šumavě s lezením ledopádů

Parádní dobrodružství doslova za humny.  Skialpinismus a lezení na ledové stěně, jako v Alpách zažijeme na obou stranách Šumavy. Na skialpech vyrazíme krátkou, ale krásnou trasou, pod ledovou stěnu, kde nás čeká parádní lezení na sedmdesátimetrové ledové kaskádě. V neděli nás čeká fantastická skialpová túra po českoněmeckém pomezí Šumavy.

VÍCE INFORMACÍ Adrenalinový víkend na Šumavě

1456 metrů vysoký Velký Javor je nejen nejvyšší horou Bavorsko- českého pohraničí, ale díky svému rázu zaujímá i velmi specifické postavení. Na relativně malém území zde naleznete vodopády v úzkých soutěskách, nejrůznější slatiny, ledovcová jezera s příkrými stěnami, prales i vrcholy s dalekým výhledem. V zimním období je toto místo zárukou skvělého adrenalinového zážitku, na který jen tak nezapomenete.

DestinaceNěmecko, ČR
Druh programuSkialpinismus, lezení na ledu
DopravaVlastní - možnost spolujízdy
StravaSnídaně
UbytováníPension
Náročnost programu3 - 4

V ceně:

1x nocleh na horské chatě, včetně snídaně (2-4 lůžkové pokoje, společná koupelna a WC vždy na patře),  průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – high alpine leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), členové Horské služby ČR, výlety dle programu,

Není v ceně:

Ostatní strava, cestovní pojištění. Doprava (možno domluvit spolujízdu s možností nástupu po trase)

PODROBNÉ INFORMACE

Sobota

Ledové stěny na německé straně Velkého javoru se nacházejí cca 1km od parkoviště u jezera Grossarbersee.  Už jen přístup k nim nejlépe s pomocí sněžnic nebo skialpů je zážitek. Podle úrovně zalednění je zde možné zdolávat až 70ti metrové stěny, obtížnost výstupu xx až xx Pod dohledem instruktorů zdoláte několik ledových stěn. Podle vaší zdatnosti můžete slézat ledové kaskády nebo volně visící rampouchy. Doba strávená lezením v ledu je 6 až 8 hodin.

Neděle

Čeká Vás krásná, středně náročná skialpová túra přes 3 – 4 ? vrcholy Šumavy a Bavorského lesa. Trasa začíná v Železné Rudě stoupáním na vrchol Gross Arber (1456 m n.m.) s krásným výhledem do všech stran, pokračuje po hřebeni na vedlejší vrchol Gross Rachel. Po té se trasa vrací zpátky do Čech.

Doplňkové aktivity pro nelezce, neskialpinisty (doprovodné manželky a podobně) – lyžovala na Gross Arberu – nová sjezdovka, 4 kabinkové lanovky, rodinné lyžování i extrémní sjezdy; běžkařské trasy – 10 tras přímo z Železné Rudy, bazén Horažďovice.

Počet osob na instruktora:
Max. 6 (kvalita našich služeb je na 1. místě).

Základní povinná výbava jednotlivce:
Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda. Pro lezení na ledové stěně, horolezecké mačky, horolezecký cepín, horolezecká přilba, jistící sedací úvazek, (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon.
Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.),

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 12
Ukončení:
Leden 13
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Místo konání

Šumava
Šumava Česká republika + Google Mapa

RSVP

Rezervace nejsou k dispozici, protože tato akce již proběhla.