Načítám Akce

« All Akce

Großer Priel 2515 m.n.m. na skialpech, nejvyšší vrchol Alpského masivu Totes Gebirge

Březen 2 @ 6:00 - Březen 3 @ 18:30

Großer Priel 2515 m.n.m. skialpinismus, nejvyšší vrchol Alpského masivu Totes Gebirge

Totes Gebirge česky Mrtvé hory, je Alpský masiv s nejvyšším vrcholem Grosßer Priel 2515m.n.m., tyčící se na Alpským střediskem Hinterstoder. Zimní letovisko Hinterstoder je oblíbené nejen mezi lyžaři, ale i mezi skialpinisty. Je zde spousta míst pro skialpinistické túry. Údolí jsou zde úzká se strmými svahy, po překonání těchto strmých svahů na vás čekají krásná a široká horská sedla, ústící na hřebenech, odkud jsou nádherné výhledy na okolní Alpy.  Za zmínku stojí nádherný výhled na masiv Dachsteinu 2995m.n.m.

Plán akce:

První den: Brzy ráno odjezd do Rakouska ke středisku Hinterstoder. Následovat bude výstup na chatu Prielschutzhaus 1420m.n.m., po odpočinku na chatě  bude na programu lavinová prevence, plánování túr atd. Pro rychlejší a fyzicky zdatné skupiny je možnost vystoupat na vrchol Spitzmauer 2446m.n.m.

 

Druhý den: Brzy ráno zahájení výstupu na Großer Priel 2550m.n.m. Po dosažení vrcholu sjezd na chatu, kde po krátkém odpočinku a sbalení věcí dokončíme 2000 výškových metrů dlouhý sjezd na parkoviště.

Popis skialpinstické túry Gross Priel:

První den: Než začneme, stoupat musíme překonat rovný úsek po běžecké trati, který nás zavede přímo po nástupový svah. Stoupání je hned od začátku prudké a každý si zde prověří svou techniku stoupání, otoček ve svahu si zde užije každý nezpočet. Při tom všem můžete sledovat krásnou krajinu s množstvím ledopádů, a pokud budete mít štěstí, bude na vás z obřích kamenů dohlížet kamzík. To vše vyústí do sedla na jehož počátku stojí náš cíl prvního dne, horská chata AV Prielschutzhaus 1420m.n.m.

Druhý den: Brzy ráno zahájíme stoupání na vrchol Großser Priel 2515m.n.m. Po cestě na nás čeká jedno těžké místo, kde budeme muset s lyžemi na zádech překonat cca 100 metrový úsek na hřeben. Dále půjdeme po mírně exponovaném, ale o to více větrném hřebeni, k vrcholovému kříži. Následně sjedeme přes chatu Prielschutzhaus 1420m.n.m. na parkoviště 2000 výškových metrů sjezdu.

Cena programu obsahuje:

 

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
Březen 2 @ 6:00
Ukončení:
Březen 3 @ 18:30
Rubriky Akce:
,