Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Skialpinistický výstup – túra na Kasberg

Leden 5

Zdarma

Skialpinistický výstup – túra na Kasberg

Skialpinistický výstup na Kasberg, skialpová túra nedaleko Českých hranic, parádní výšlap se skvělými výhledy na skupinu Kalkalpen, to je jedna z našich „skialpinistických jednohubek

Kasberg je zimní středisko ležící v Horním Rakousku. Málo kdo by čekal, že zrovna zde se nechá udělat jeden z nejkrásnějších jednodenních skialpinistických výletů. A přitom Kasberg je vzdálen pouze hodinu cesty od českých hranic, přičemž má nádech alpského střediska. Celé kouzlo spočívá v tom, že si vyzkoušíte pohyb v podmínkách hodných alpským výstupům. Po celou dobu však budete mít možnost bezpečného návratu po sjezdovkách k autu.

Popis výstupu

Celý výstup zahájíme po sjezdovce, kde budete mít možnost vyzkoušet, zda technika funguje správně. Než si začnete připadat mezi lyžaři divně, odbočíme do lesíka, který nás bude provázet přibližně polovinou našeho výstupu.

A v tom to přijde, ocitneme se v opravdovém alpském středisku, kde si za dobrého počasí budete připadat jako v pohádce. Po překonání pár obtížnějších úseků, kde vám vysvětlíme techniky stoupání, abyste se cítili bezpečně, dojdeme na samotný vrcholek střediska Kasberg.

Ráno, kolem šesté hodiny vyrážíme z Prahy směr Kasberg, s sebou je důležité si sbalit skialpinistické vybavení, lavinovou výbavu, vhodné oblečení s možností se přiobléci při zhoršeném počasí. Svačinu drobné eura na občerstvení. Návrat do Prahy je plánován ve večerních hodinách. Čas odjezdu Vám čas oznámíme.

Podrobnosti

Datum:
Leden 5
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
,

RSVP

Rezervace nejsou k dispozici, protože tato akce již proběhla.