Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Lavinový kurz Krkonoše Česká republika

4. 12. 2018 @ 8:00 - 17:00

Zdarma
Lavinový kurz Krkonoše Česká republika

Lavinový kurz Krkonoše Česká republika

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně. Náš víkendový Lavinový kurz je určen především všem skialpinistům, snowboardistům, horolezcům a dalším, kteří se při svých sportovních aktivitách nacházejí mnohokrát v neupraveném, často navíc silně lavinézním a nebezpečném terénu. Hlavním cílem kurzu je tedy naučit se lavinám nejen rozumět, ale také po eventuálním pádu laviny zasypané či zraněné kamarády najít, vyprostit a poskytnout jim kvalifikovanou První pomoc.

 

Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí „co a jak dělat“, pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě – tedy v neupraveném horském terénu.

Máte chuť se učit novým věcem? Váš věk nehraje žádnou roli, rozhoduje pouze Vaše chuť se dále vzdělávat.

Počet osob na instruktora:

Max. 3 – 4 (kvalita našich služeb je na 1. místě). Kurz není rozhodně „odpočinkový“ – je vážně velmi aktivní, odpočívat budete moci až po příjezdu domů.

V ceně:

2x nocleh na chatě (2-4 lůžkové pokoje, společná koupelna a WC vždy na patře), průvodce, sportovní instruktor s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme), výuka a výlety dle programu, pojištění CK proti úpadku.  Teoretická výuka (výuková prezentace přes data projektor), praktická ukázka všeho přímo v horském terénu, černobílé kopie výukových script (cca 20 stran A4), barevné kartičky A6 (Nivo test, stop or go, První pomoc, atd.), dále výsledný pdf dokument v elektronické podobě se všemi důležitými výukovými plány.

Není zahrnuto v ceně:

Doprava, pojištění

 

Více informací o programu:

Základní povinná výbava jednotlivce:

Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty, teleskopické hole. Jako náhradu za skialpové lyže lze použít sněžnice, ale skialpové lyže jsou vhodnější. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh). Dále: čelovku, poznámkový blok, tužku, přezůvky na chatu.
Výstroj: nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.).

 

1.den   Příchod na chatu, večeře. Po večeři prezentace jednotlivých účastníků. Krátký úvod do kurzu a teoretická přednáška o Základním vybavení pro skitouring a laviny.

2.den   Teorie vzniku lavin obecně, prevence lavin, jak správně používat lavinový vyhledávač (pieps), praktická ukázka + zkoušení, dále výstup na skialpech (event. sněžnicích) do místních osvědčených lokalit, praktická ukázka Klouzavého bloku, Norské sondy, atp.
Praktický trénink v terénu vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače (piepsu), včetně závěrečné praktické zkoušky vyhledání tzv. „pozitivní“ sondy do časového limitu max. 2 min. 30 sec. Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových kanadských saní ze skialpových lyží. Praktická simulovaná Záchranná akce přímo v terénu (vyhledání, První pomoc + svoz).

3.den   Ukázka vyproštění zasypaného z laviny, správné poskytnutí první pomoci, záchrana pomocí vrtulníku – „jak na to“. Závěrečné celkové opakování a ukončení kurzu.

 

Podrobnosti

Datum:
4. 12. 2018
Čas:
8:00 - 17:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
,

RSVP

Rezervace nejsou k dispozici, protože tato akce již proběhla.