Načítám Akce

« All Akce

Freeride kurz Kaprun

Leden 24 @ 17:00 - Leden 27 @ 17:00

Zdarma
Freeride kurz Kaprun

Freeride kurz Kaprun

Freeride je většinou lyžařů považován za královskou disciplínu a tak ji považují za nedostižnou metu. Tak to ale není, běžně zdatný lyžař může zvládnout a užít si jízdu v prašanu. Freeride kurz Kaprun je skvělou cestou, jak proniknout do této tajů freeridového lyžování. Na začátku freeride kurzu se věnujeme hodně lavinové problematice, zejména lavinové prevenci. Řada lidí má pocit, že jízda ve volném terénu je díky „recco oblečení“ dozvíte se proč to tak není a co udělat pro opravdové bezpečí, ve středisku i mimo něj. Zvládneme také správnou techniku jízdy ve volném terénu, vyzkoušíme si záchranu zasypaného lavinou. Každý kurz místní instruktoři, kteří dokonale znají terén, instruktoři s platnou mezinárodní akreditací – High Alpine Leader (dle Union Internationale des Associations D´Alpinisme) či členové horské služby ČR.

Užijte si prima lyžování v partě podobných nadšenců, jako jste Vy, vedenou instruktory, kteří nezkazí žádnou zábavu a budou Vám i prima parťáky mimo lyže. Skupiny jsou maximálně šesti členné, aby měl kurz spád. Večer si pak rozebereme video za uplynulý den. A všechna videa si taky můžete přibalit s sebou domů.

 

Program freeride kurz  Kaprun – co nás čeká

Program každého dne je intenzivní a nabitý, ale s jídlem roste chuť

  1. Den

Sraz na pensionu v podvečerních hodinách, večer první přednáška o lavinové prevenci a lavinovém vybavení. Příprava lyžařské výbavy na následující den a krátké seznámení se střediskem a aktuálními sněhovými podmínkami a lavinovou situací.

  1. Den

Ráno se rozjezdíme na sjezdovce, trochu si okoukneme techniku a rozdělíme do skupin. Začneme s nácvikem techniky a přípravou na freeride, pro odpočinek si vyzkoušíme práci s pipsem. Odpoledne vyrazíme mimo sjezdovky, vybereme si rozjety sníh boule prostě „schlechťák“

Večer si osvojíme techniky záchranných akci při lavinové nehodě a projdeme si natočená videa.

  1. Den

Jezdíme!!! Dost bylo teorie, od rána vyrážíme do prašanu, vylepšujeme techniku jízdy, zkoušíme různé terény, typy sněhu.

  1. Den

Freeride na plné pecky! Místní instruktoři nás protáhnou po vyhlášených pistách i svých tajných svazích, užijeme si freeride opravdu plnými doušky, po pozdějším obědě si převezmete certifikáty a vyrazíte na cestu domů.

Cena programu Kč 8690,-

Cena obsahuje

Vedení kurzu (maximálně 6 osob na instruktora) 3 x ubytování v rodinném pensionu se snídaní. Večerní přednášky a informační materiály.

Cena neobsahuje

Dopravu (možné domluvit si společnou dopravu), cestovní pojištění, ostatní strava, skipass, případné vypůjčení vybavení.

Lyžařské středisko Kaprun

Základní povinná výbava jednotlivce:

Lyže – ideálně freeridové, lyžařské boty, hole. Lavinový vyhledávač – tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh). Dále: čelovku, poznámkový blok, tužku, přezůvky na chatu.

Výstroj: nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.).

 

Kam dál s námi za freeridem

Freeride kurz Saalbach Hinterglem, Freeride camp Gruzie – Gudauri, Freeride camp Krippenstein

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 24 @ 17:00
Ukončení:
Leden 27 @ 17:00
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Místo konání

Kaprun
Kaprun, Rakousko

RSVP

Freeride kurz Kaprun Cena programu Kč 8690,-
Odeslat potvrzení rezervace na: