Načítám Akce

« All Akce

Freeride skitouring camp Gudauri

Leden 21 - Leden 28

Zdarma
Freeride Gudauri

Freeride skitouring Gudauri

Gruzie díky svému kavkazskému hřebeni nabízí jedny z nejpůsobivějších hor. Jejich vrcholy mnohdy převyšují i Mt. Blanc. Areál Gudauri, vzdálený 120 km od hlavního města Tbilisi, je moderně zařízen a poskytuje tak kvalitní podmínky pro lyžování. Svahy tohoto střediska sahají nad hranice lesa a z hlediska výskytu lavin jsou považovány za bezpečné, proto jsou také jednou z nejlepších voleb pro freeride. Areál leží ve výšce 2153 m.n.m. a kromě jiného může nabídnout také slunečné počasí, bezvětří a zároveň teplo.

Sjíždět severní svahy budeme z nejvyššího bodu střediska (3200 m.n.m.) a to až k silnici spojující Gruzii s Ruskem, kterou využívají vojáci. Výšlapy na okolní vrcholy a úžasné sjezdy po rozsáhlých pláních nás také neminou.

Zájezd je omezen kapacitou pro 14 lidí (začátečníci i pokročilí lyžaři), kteří by měli být nadšení z objevování neznámého a připravení na nová dobrodružství. Věnovat se vám budou dva zkušení guidi, čímž docílíme individuálního přístupu a zajištění vaší maximální bezpečnosti.


Souhrné informace k programu

 

Destinace Gruzie Gudauri
Druh programu Lyžování-freeride
Doprava Vlastní
Strava Vlastní
Ubytování apartmány
Náročnost zájezdu 3 (náročnost jde induvidálně zvýšit)

PODROBNÉ INFORMACE 

Freeride je poslední dobou čím dál tím populárnější forma lyžování. Nikdo Vám zde nediktuje kudy máte jet, záleží jen na Vaší představivosti. Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti! Toto pravidlo zde platí dvojnásob, stím rozdílem, že zde padáte do měkkého, takže můžete posouvat svoje hranice rychleji než ste si kdy dovedli představit. A pak ten neskutečný pohled ze spoda hory, kde zadýchaní si s kamarády ukazujete na svojí jedinečnou stopu a přitom se Vám honí hlavou kudy to tam vezmete příště. Tak o tom je Freeride.

Ráno se probudit a z okna vidět zasněžené vršky hor, které se derou z mraků. Z noci na dnešek padalo, takže i po divoké noci vstanete včas a jdete na to.

Během posledních let zažilo freeridové lyžování doslova revoluci. Vývoj materiálu a lyžařské techniky způsobily, že lyžování se změnilo od základu. Špičkoví čeští top lektoři Vám během kurzu ukáží jak na to. Vysvětlí základní techniky i odtajní freeridové fígle.

Program kurzu je připraven tak, abyste měli jednak dostatek prostoru pro vlastní ježdění, ale hlavně abyste si odnesli, co nejvíce z intenzivní výuky. Denně je počítáno na lekce 5 – 6 hodin, skupiny jsou maximálně po osmi lidech, aby se Vám lektor mohl maximálně věnovat.

Zárukou kvality a vysoké úrovně výuky je účast významných domácích lektorů. Bez výhrady všichni jsou držiteli mnoha domácích i zahraničních licencí. Někteří lektoři se účastnili Světového kongresu Inter Ski ve švýcarské Crans Montaně a kongresu Inter ski v Jižní Koreji,  jako členové Demoteamu ČR. 

Během výuky účastníky točíme na video, a to pak večer detailně rozebereme. Je to nejlepší zpětná vazba, kterou Vám můžeme dát a to i sebou domů.

 

Na našich kurzech se snažíme, co nejméně stát na svahu a vykládat, ale co nejvíce jezdit!!!

 

Program kurzu:

Během zájezdu budeme především čerpat zážitky a atmosféru z rozsáhlých kavkazských plání, užijeme si jízdy v prašanu a zaměříme se na freeridovou a lyžařskou techniku a její zlepšení a nakonec si také představíme lavinovou výbavu, jak s ní pracovat a jak se orientovat v terénu. Pro dobití energie po celodenních sjezdech nás neminou ochutnávky místních delikates a ještě se stihneme seznámit s gruzínskou kulturou, poněvadž v posledním dni zavítáme do hlavního města Tbilisi.

Je počítáno na lekce 5 – 6 hodin, skupiny jsou maximálně po osmi lidech, aby se Vám lektor mohl maximálně věnovat.

Poznámka:

Kurzy pořádáme při obsazení minimálního počtu 6 osob.

Základní povinná výbava jednotlivce:

Lyže (nejlépe pořádné freeridové placky), lyžařské boty, lyžařské hole (s co nejširšími talířky). Nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.). Doporučuji helmu a batoh (s dvouma popruhama).

ROZSAH SLUŽEB

V ceně:

6x nocleh v apartmánech (2 lůžkové ložnice a obývací pokoje s dvoulůžkem, vybavená kuchyňka, společná koupelna a WC vždy pro 4 – 6 osob) (možno přidat noc před zahájením kurzu 15€), instruktoři s platnými licencemi, výuka a semináře dle programu, video rozbory, certifikát o absolvování kurzu( vhodné pro instruktory, učitele TV apod.)

Není v ceně:

Doprava, strava, pojištění účastníků, pobytová taxa.

Kam dál s námi za freeridem

Freeride kurz Saalbach Krippenstein, Freeride kurz Saalbach Hinterglem, Freeride camp Kaprun

 

Podrobnosti

Zahájení:
Leden 21
Ukončení:
Leden 28
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:

Místo konání

Gudauri
Gudauri, Gruzie + Google Mapa

RSVP

8 z celkem 8 k dispozici Rezervace Freeride skitouring camp Gudauri
Odeslat potvrzení rezervace na: